/
Dodavatelé se o Vás poperou

Energie není luxus, proto nemusí být drahá

Více informací...
/
Rodinné domy – úspory energií

Optimalizace nákladů, získání dotací, výhodné financování.

Více informací...
/
Průkazy energetické náročnosti

Poradíme, kdy jsou zákonnou nutností a kdy jsou to vyhozené peníze.

Více informací...
/
Bytové domy – úspory energií

Bez starostí, s dotací, výhodné financování.

Více informací...
/
Města a obce – pomáháme

Hledat úspory nejen velkým městům, ale i obcím a zapadlým vískám.

Více informací...
/
Podnikatelé, firmy, organizace

Jakákoliv i sebemenší úspora v dnešní době, může pomoci získat zakázku.

Více informací...

Změna dodavatele energieZískejte informace o možnosti
změny dodavatele energie.

Číst více informací

Financování projektůInformujte se o možnosti
financování Vašich projektů.

Číst více informací

Kde začít šetřit?Získejte informace jak a kde
ušetřit nejvíce.

Číst více informací

Zateplení

Tisk Úvodní strana

Okna – výměnou oken můžeme ušetřit 10-15% nákladů

Hlavně starší okna nebývají dobře utěsněna a mezi rámem a křídly oken proniká vzduch. Dá se to dobře poznat, když venku hodně fouká, houpe se záclona v bytě a mezi vchodovými dveřmi a okny se ozývá meluzína. Tohle je sice extrém, ale všichni víme, že původní starší okna jsou přirozeným větráním domu, ale hodně neekonomickým a drahým.

Předcházet těmto ztrátám, můžeme několika způsoby od použití těsnění. Tato varianta nebývá finančně náročná, metr těsnícího materiálu pořídíme do padesáti korun.

Úniky tepla dokáže snížit i přidání dodatečné vrstvy na okno, ať už další sklo, nebo fólie. Některé firmy hovoří o tzv. zateplení oken, přidáním další vrstvy skel můžeme snížit ztrátu okny až o 25%, nebo můžeme původního skla vyměnit za izolační dvojskla.

Pokud jsou již původní okna v havarijním, nebo neopravitelném stavu, musíme je vyměnit za nová, ať už plastová, nebo dřevěná. Nová okna jsou těsnější a sníží i hlučnost, která se přes okna dostává do domu z okolního prostředí.

Proto je potřeba v domě s novými okny změnit chování, častěji větrat a hlavně dostat z domu vodní páru, kterou nevidíme, ale všimneme si jí, až se srazí na oknech, nebo když se nám objeví plísně, které jsme doma nikdy neměli.

Obvodové stěny – ušetří 30-40% nákladů za topení

Druhým největším „požíračem“ tepla jsou obvodové stěny. Starší domy bývaly stavěny z cihel, tvárnic, panelů o tloušťkách 30 - 45 cm bez použití další tepelné izolace. Byly stavěny v dobách, kdy náklady za topení byly minimální a nikoho moc nezatěžovaly. Zaizolujeme-li tyto stěny polystyrenem, nebo vatou, sníží se původní hodnota prostupu tepla těmito stěnami na minimum. Je to sice nákladné opatření, ale ve většině případů nám uspoří až 40% nákladu za teplo. Návratnost takového zateplení se počítá, podle využívání budovy a nákladů na topení v dané budově na 10-20let, někdy se vůbec nevrátí. Výhodou pěnového polystyrenu je snadná manipulace a přijatelná cena, nevýhodou neprodyšnost takového zateplení a hlavě hořlavost polystyrénu.

Další alternativou jsou minerální vaty. Mezi její přednosti patří zejména nehořlavost, proto se dnes dává u panelových domů nad okny, jako požární pás a lepší prostupnost pro vodní páry. Minerální vata je vhodnější pro domy, ve kterých je větší vlhkost.

Zateplení fasády je zřejmě nejvyužívanější způsob tepelné izolace domu. Mnohé domácnosti se ovšem i přes zateplení fasády potýkají s tepelnými úniky z domu. Zateplení fasády totiž mnohdy nestačí. Ohřátý vzduch stoupá vzhůru. A pokud nemáte dostatečně zateplené půdní prostory, bude teplo z vašeho domku unikat stále. Na tento druh zateplení se často zapomíná a zbytečně utrácíte peníze za vytápění.

Stropy a střecha – ušetří 20-30% nákladů za teplo

Návratnost takového zateplení je mezi 3-5lety.  Je zateplení půdy opravdu tak účinné?

Jeho význam je v tom, že teplo stoupá vždy vzhůru a hlavně je cenově dostupnější než zateplení fasády. Izolační vrstva stropu bývá u starších domů nedostatečná. Tvoří ji často pouze vzduchová výplň a vrstva škváry nebo betonu tvořícího podlahu půdy.   

Účinnost zateplení půdy je  vždy závislá na tom, jaký druh zateplení zvolíte. Možností použití materiálu i technického provedení je v dnešní době velké množství. Každá metoda a každý materiál mají své určité výhody. Existuje ovšem jedna metoda, která svou účinností převyšuje všechny ostatní. Jedná se o zateplení pomocí foukané minerální vlny. Tato metoda je opravdu spolehlivá. Při aplikaci minerální vlny se tvoří souvislá izolační vrstva bez tepelných mostů, kterými by mohlo teplo unikat. Ostatní metody se vzniku tepelných mostů a vzniku problémových míst mnohdy nedokážou ubránit. Jde o rychlou a spolehlivou metodu.

Proč volit metodu Foukané izolace?
Důvodů je hned několik. Tato metoda zateplení je jednou z mála, která je šetrná k vašemu domu. Minerální vlna je dopravována na místo určení pomocí hadice, která vede z nákladního auta s materiálem, přímo k místu aplikace. Nikde nevzniká žádný stavební nepořádek ani odpad, odřezky, není potřeba nic uklízet. Úspěšně zateplíte i těžko přístupná místa. Budova může být zateplována za plného provozu a nijak vás probíhající zateplování neomezí. Zateplení domu trvá pouze 3-6 hodin.

 

Podlaha - ušetří 5-10% nákladů za teplo

Přestože se to na první pohled nezdá, tepelné ztráty způsobené podlahou nejsou až tak veliké, neboť teplota ze země není tak nízká jako zvenčí. Je-li dům podsklepený, jako vhodnou variantou zateplení se jeví lepení izolačních desek na strop sklepu. U nepodsklepených objektů nezbývá jiná možnost než zateplení stávající podlahy.

V případě, že plánujete zateplovat dům, jakýmkoliv způsobem, kontaktujte nás a my Vám spočítáme nezávaznou nabídku

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

NovinkyArchiv

Čištění fasády MŠ Sluníčko

V měsíci srpnu proběhla realizace čištění fasády Mateřské školy Sluníčko. Školka je jako nová a dětem se v ní zase bude líbit.

01.08.2014Číst více

Čištění fasády DDM

V červenci jsme realizovali pro město Hranice na Moravě zakázku vyčištění fasády Domova dětí a mládeže od řas, plísní a atmosferických nečistot. Fasáda domu byla v žalostném stavu, ale po vyčištění je opět zdravá, bez řas a plísní, které by mohly ohrožovat zdraví hrajících si dětí.

26.07.2014Číst více

IBF 2014

Ve dnech 23.-26.4.2014 jsme se zůčastnili společně s našimi partnery veletrhu IBF 2014 na Brněnském výstavišti. Děkujeme všem návštěvníkům a obchodním partnerům za návštěvu a poptávku po naši službách a těšíme se na další spolupráci.

01.05.2014

Stavíme bydlíme Třinec

I. ročník stavební výstavy pro oblast Třince, Českého Těšína a Jablunkova. se uskuteční 15.-16.4.2014

14.04.2014

Stavíme bydlíme Frýdek Místek

Zveme Vás na VIII. ročník stavební výstavy pro oblast Frýdecko-Místecka /navazuje na Frýdecko-Místecký veletrh ve dnech 4.-5.4.2014

01.04.2014

Stavotech Olomouc

Jarní stavební veletrh STAVOTECH je nejlepší příležitostí pro konzultaci, nejen s našimi odborníky i bohatým zdrojem hodnotných informací a inspirace. Nenechte si tedy ujít příležitost a zavítejte na olomoucké Výstaviště Flora 27. až 29. března  mezi 9,00 – 18,00 hodin, v sobotu do 17,00 hodin.

15.03.2014

Foto z výstavy

10.02.2014

Střechy, Stavba 2014

Zveme Vás na 23. ročník výstavy, které se zůčastníme opět s našimi partnery ve dnech 27. února – 1. března 2014 na Výstavišti Černá louka v Ostravě . Těšíme se na Vaši návštěvu.

20.02.2014

Infotherma 2014

Ve dnech 13.-16.1.2014 proběhl na Výstavišti Černá louka Ostrava veletrh INFOTHERMA 2014. Děkujeme za návtěvu a těšíme se na další spolupráci.

17.01.2014

Brusel chce přimět lidi i firmy šetřit energie. Opatření bude stát Česko 180 miliard

Pokud nezaberou zpřísněné současné programy, budou muset dodavatelé přimět své zákazníky, aby snižovali spotřebu energií. To bude znamenat investice, které by se mohly promítnout v konečných cenách. Úspory členským státům nařizuje EU.

13.01.2014Číst více

Ceny plynu jsou vůči evropě průměrné

Ceny plynu už tak vysoké nejsou. Domácnosti stojí jedna megawatthodina 54 eur, a je tak třetí nejlevnější z 12 zkoumaných zemí.

09.01.2014Číst více

Češi platí nejvíc po Němcích

Podle parity kupní síly tak 70 procent českých zákazníků platí po Německu druhou nejvyšší výslednou cenu za elektřinu ze všech 12 zkoumaných států. Dohromady s dvoutarifními zákazníky jsou ale ceny již jen mírně nad evropským průměrem.

08.01.2014Číst více

Eru se snaží

Snaha uplést si bič na distribuční společnosti vyšla Aleně Vitáskové jen napůl. "Podíváme-li se na koncové ceny plynu, platí Češi o něco méně než zákazníci v okolních zemích. U elektřiny je posouzení kvůli jedno- a dvoutarifním sazbám komplikovanější," říká jeden z autorů studie, Václav Járka ze společnosti ENA.

06.01.2014Číst více

Většina Čechů platí za distribuci elektřiny nejvyšší poplatky v Evropě

Dvě třetiny Čechů platí za distribuci elektřiny mnohem víc, než jsou průměrné ceny v ostatních zemích Evropy. Právě poplatky za distribuci drží ceny za elektřinu vysoko, přestože silová elektřina dál zlevňuje.

05.01.2014Číst více

Vážíme si Vašeho zájmu o naše služby!

Další firmě z Moravskoslezského kraje, jsme ušetřili peníze za elektřinu. Tentokrát jde o firmu ze Suchých Lazců na Opavsku. Od 1.1.2014 bude firma Merkuro, spol.s.r.o. odebírat elektřinu zase o něco levněji.

15.11.2013

Opět levnější Elektřina

Pomáháme firmám nejen v Moravskoslezském kraji získat konkurenční výhody  a tou bezesporu levnější elektřina a plyn jsou. Zajistili jsme pro významného opavského výrobce spojovacího materiálu firmu Stavion Opava nabídky levnější elektřiny. Nejlevnější nabídka firmě ušetří 21% ročních nákladů za elektřinu.

09.10.2013

Výběr dodavatele plynu pro obec Bernartice nad Odrou

Obec Bernartice nad Odrou ušetří na dodávkách plynu pro obecní budovy 24,5% z roční ceny plynu. Díky kvalitnímu výběru nového dodavatele to pro obecní pokladnu bude znamenat nemalou úsporu. Další obce se o změnu dodavatelů zajímají už nyní.

10.06.2013

Další společnosti jsme zajistili levnější elektřinu!

Společnosti Bušek s.r.o.- lisovna plastu Hodonín jsme zajistili levnější elektrickou energii o 22%. Od začátku řijna bude moci tato společnost využít tuto výhodu v boji s konkurencí.

18.09.2013

Další obec , šetří s námi! Tentokrát je to Dlouhá Brtnice na Jihlavsku.

Pro obec Dlouhá Brtnice z okresu Jihlava jsme uspořádali výběrové řízení na dodavatele plynu. Obec s novým dodavatelem ušetří 25% ročních nákladů vydaných za vytápění.

15.07.2013

ZŠ a MŠ Dolní Lutyně ušetří za elektrickou energii přes 16%

Pro Základní školy a Mateřské školy z Dolní Lutyně v okrese Karviná začne příští školní rok úsporou. Získali jsme pro ně levnější elektrickou energii o 16%. Školy tak ušetří prostředky, které mohou použít na zkvalitnění výuky dětí.

01.07.2013

Nová zelená úsporám 2013 startuje, na lepší bydlení rozdělí přes miliardu

Nový program Ministerstva životního prostředí nabídne na zateplení domů víc než jednu miliardu korun. Nová zelená úsporám 2013 bude přínosem pro celou českou ekonomiku. A to jak přímo pro státní rozpočet, tak i pro rozvoj podnikatelské sféry. Profitovat z něho budou kromě příjemců dotace firmy ve stavebnictví, strojírenství a dalších oborech. Nová zelená úsporám 2013 navíc pružně reaguje na situaci v povodněmi zasažených oblastech. 

13.06.2013Číst více

Kotlíkové dotace se rozšíří

V pondělí 29. dubna byla vyčerpána částka 40 milionů korun, která byla určena pro 3. společnou výzvu MŽP a MSK na výměnu starých neekologických kotlů v Moravskoslezském kraji.

 

05.05.2013Číst více

Aktualizovaný plán výzev SFŽP

29.04.2013 Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR vychází vstříc zájemcům o podporu a přizpůsobuje plán výzev na rok 2013 potřebám žadatelů a zároveň naplňuje akcelerační opatření v Operačním programu Životní prostředí.

 

29.04.2013Číst více

Stavební veletrh Brn 2013

Zveme Vás na stavební veletrh IBF 2013 ve dne 23.4. - 27.4.2013

IBF- Pokrývá prakticky všechny oblasti stavebnictví – realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce – a technického zařízení budov. Součástí veletrhu je letos poprvé veletrh DSB -Dřevo a stavby Brno

Hlavní temata veletrhu:

  • Energetická náročnost budov
  • Evropská směrnice o energetické náročnosti budov (EPBDII) a její aplikace do české legislativy
  • Dřevostavby
  • Rekonstrukce
  • Zahrady
  • Vše o stavebnictví, technickém zařízení budov a vybavení interiéru
23.04.2013

RWE bojuje o zákazníky, od května zlevní plyn o více než desetinu

 

Největší dodavatel plynu v Česku, společnost RWE, sníží od května ceny plynu pro domácnosti o více než deset procent. Lidé tak mohou ušetřit ročně až tisíce korun. RWE se tak chce zalíbit zákazníkům, pro které je při výběru dodavatele nejdůležitější cena.

 

02.04.2013Číst více

Polovině českých domácností může hrozit energetická chudoba

Starším nezatepleným a nezrekonstruovaným budovám bude po roce 2020 hrozit demolice, protože se octnou na prahu životnosti. Nejvíce budou ohroženi senioři, jejichž důchody nemusí stačit na renovaci budov a platby za energie. Rodinné domy představují polovinu nezateplených bytových jednotek. Odborníci doporučují nastartovat "čtvrtý, energetický pilíř" penzijní reformy.

14.03.2013Číst více

Energie v Česku zdražují nejrychlejí z celé EU

Ceny plynu a elektřiny rostly v Česku v posledních dvanácti letech v součtu nejrychleji z celé Evropské unie. Vyplývá to alespoň z údajů Evropského statistického úřadu (Eurostat).

02.03.2013Číst více

Nabídka pro občany obce Jeseník nad Odrou

Uveřejněna naše nabídka pro občany obce Jeseník nad Odrou ve zpravodaji obce. O projekt levnější energie domácnostem je stále větší zájem.

28.02.2013

Nabídka pro občany obce Bernartice nad Odrou

Zveřejněna naše nabídka pro občany obce Bernartice nad Odrou ve zpravodaji obce. Projekt levnější energie domácnostem startuje.

25.02.2013

Střechy, pláště, izolace

Zveme Vás na 22.ročník odborného stavebního veletrhu, který se uskuteční v termínu 28.2.- 2.3.2013 na výstaviští Černá louka Ostrava

23.02.2013

Nový program panel 2013 + vyčerpán

SFRB otevřel program Panel 2013 + dne 11. ledna 2013 se startovním objemem 210 milionů Kč. Tato alokace měla také ověřit zájem o nový úvěrový nástroj podpor, vzhledem k předchozím dotačním titulům. Objem byl naplněn prakticky během prvních 14 dní, proto SFRB připravil návrh změny rozpočtu:

21.02.2013Číst více

Nová zelená úsporám - tisková konference

Ministr Tomáš Chalupa představil vládě ČR program Nová zelená úsporám

20.02.2013Číst více

Neúměrné zisky vodárenských společností

České vodárenské společnosti počítají při kalkulaci cen vodného a stočného s nadprůměrnými maržemi. Jejich průměrný zisk se pohybuje kolem deseti procent, v některých případech je to však až čtyřicet procent. Ukazuje to přehled vyúčtování nákladů, které každý rok posílají vodárenské společnosti na ministerstvo zemědělství. Největší marže mají na Severní moravě.

Více na stránkách: idnes.cz

13.02.2013

Financování programu Nová Zelená úsporám je ohroženo!

Ministerstvu životního prostředí se hroutí plány na investování až 28 miliard korun do nové etapy programu Zelená úsporám. Počítalo totiž s podstatně vyššími výnosy za emisní povolenky, ze kterých měla být Zelená úsporám financována. Lidé, kteří budou chtít v příštích letech s pomocí dotace od státu zateplit svůj dům, by tak neměli se svými plány zřejmě příliš otálet.

09.02.2013Číst více

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Od ledna letošního roku platí nová povinnost při prodeji či pronájmu nemovitosti. Její majitelé si totiž musí nechat vystavit takzvaný průkaz energetické náročnosti budovy.

Současná podoba zákona přináší povinnost jen pro některé nemovitosti, další budou postupně přibývat. Není potřeba propadat panice.

31.01.2013Číst více

Termosnímky domu zdarma

Už nás zase oslovují potenciální zákazníci s poptávkami o vytvoření cenové nabídky na zateplení svého domečku. Je to známka toho, že Vás naše zákazníky trápí cena energií a chcete s tím něco dělat. Vážíme si Vašeho zájmu o naše služby, kterými pomáháme šetřit Váš čas i peníze. Proto jsme pro Vás připravili mimořádnou nabídku ...

24.01.2013Číst více

Osloveny první obce v projektu - Levnější energie domácnostem

Oslovili jsme první obce s nabídkou na levnější energie pro domácnosti. Pokud i Vy máte zájem zapojit se do projektu, informujte zastupitele obce, nebo se obraťte rovnou na nás a my se o vše postaráme. Pomáháme šetřit energii městům a obcím, máme s tím dlouholeté zkušenosti a jsme v tom úspěšní. Proto jsme se rozhodli podat pomocnou ruku Vám  všem. Chceme Vám obyčejným lidem pomáhat v boji za levnější energie.

Vyzkoušejte novinku na našem trhu, nic Vás to nestojí.

ČÍM VÍCE NÁS BUDE, TÍM LEVNĚJŠÍ ENERGII KAŽDÝ Z NÁS MŮŽE MÍT

21.01.2013

Projekt levnější energie domácnostem

Provedli jsme vyhodnocení pilotního projektu pro rodinné domy. Do projektu sdruženého nákupu energií bylo zařazeno 15 rodinných domů.

Průměrná dosažená roční úspora, změnou dodavatele elekřiny, byla pro jeden rodinný dům cca 1 680,-Kč.

Průměrná dosažená roční úspora, změnou dodavatele plynu, byla pro jeden rodinný dům cca 9 500,-Kč

15.01.2013

Infotherma 2013

Zveme Vás na největší specializovanou výstavu zaměřenou na  vytápění, úspory energií a využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech v ČR a SR Infotherma 2013 v termínu 14.-17.ledna 2013 na výstavišti Černá louka Ostrava.

11.01.2013

Nový program panel 2013 + startuje

Od 11. ledna 2013 bude Státní fond rozvoje bydlení přijímat žádosti do programu nízkoúročených úvěrů na opravy a modernizace bytových domů. Program nahradí předchozí dotaci komerčních úvěrů přímo nízkoúročený úvěrem, který bude poskytovat SFRB.

09.01.2013Číst více

Spustili jsme nové webové stránky

Dne 7.1. 2013 jsme spustili nové internetové stránky. Prostřednictvím kterých byhom Vám rádi přiblížili možnosti hledání úspor ve Vašem domě. Naše moto zní: ENERGIE NENÍ LUXUS A ANI V DNEŠNÍ DOBĚ NEMUSÍ BÝT DRAHÁ!

07.01.2012
Přihlásit se:
Zapomenuté heslo?
PIXIO | Internetová agentura Zavřít